KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 16306344
nr 1630 6344
Lenke Rothman
(1929-2008), Sverige
Landskap. Signerad, daterad 1954. Tusch på papper. Bildmått: ca 14,5x22,5 cm, yttermått inklusive ram: 27x34 cm
Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 1 juli 2024
kl 20:00:00
1/7 08:59:07
Lenke Rothman
Läs mer om Lenke Rothman